Pohodová cyklistika a turistika, krásná příroda v okolí chalupy

Okolí domu nabízí mnohé příležitosti k výletům pro nadšené cyklisty, turisty, houbaře, rybáře nebo prostě pro všechny, kdo si rádi odpočinou od městského ruchu v krásné přírodě.
Pro pěšáky je velmi atraktivní výlet na hrad Kumburk, kam vás vede turistická stezka Máchovka hned od domu. Ti zdatnější se mohou občerstvit ve výletní restauraci Klepanda a pokračovat na zříceninu Bradlec.

Opačným směrem po třech kilometrech dojdete do Nové Paky, kde se můžete dobře najíst v naši oblíbené restauraci Novopacké sklepy a třeba budete mít štěstí a zrovna se tam bude pořádat nějaký zajímavý koncert. V každém případě musíte ochutnat novopacké nefiltrované pivo z místního pivovaru s vlastní sladovnou! V Nové Pace si můžete také prohlédnout výstavu drahých kamenů v Klenotnici či využít některé ze sportovních zařízení (tenis, bowling, SKI areál Máchovka, zimní krytý stadion, plážový volejbal).

Oblíbené cíle pro cyklisty nebo turisty

Oblíbenými cíly pro cyklisty nebo zdatné chodce jsou vrch Tábor (11 km), Kozákov (21 km), historické město Jičín (15 km, krytý bazén, venkovní koupaliště ), městečko Pecka se stejnojmenným hradem a koupalištěm (10 km). Kdo si troufá a věří vlastním silám, může prověřit fyzičku na horském kole na trase podkrkonošského nebo krkonošského maratonu. Na příznivce silniček čeká 220 km Krále Krkonoš.

Rodiny s dětmi si jistě nenechají ujít výlet do ZOO ve Dvoře Králové či na přehradu Lesní Království (30 km), milovníci hor ocení možnost podívat se do Krkonoš (30 km).
Fjordští koníci čekají na Vaše osedlání cca 3 km od domu č. 35.

Rádi vám dáme tipy na méně známá ale určitě neméně atraktivní místa v našem okolí.