Ubytování Dům č.35 – letní i zimní pohoda v Českém ráji

Pokud hledáte pro své volné dny malebné a romantické místo, jste na správné adrese. To věděli i příslušníci mocného rodu Hronoviců, kteří přišli do této krajiny snad již v polovině 13. století a okolo roku 1300 založili hrad Kumburk, dříve zvaný Goldenburk nebo Kolburk.

První písemnou zmínkou o Brdě je zápis v zemských deskách z roku 1542, kdy je zmiňováno jako součást kumburského panství. Dle zápisu z brdské kroniky v roce 1730 pan Krištof Záhl ukoupil od svého otce ½ role za 150 kop a chalupu postavil…, a tím začíná historie našeho domu č.35. Dům prošel mnoha změnami až do dnešní podoby vesnického stavení s letní obytnou stodolou, nadzemním bazénem a udržovanou zahradou a parkovištěm. Co se však nezměnilo, je jeho strategická poloha kousek od lesa a podél historické turistické trasy Máchovka (neboť byla zmiňovaná již Karlem Hynkem Máchou) vedoucí z Nové Paky právě na hrad Kumburk.

Nyní dům nabízí pohostinnost i vám formou pronájmu celého objektu nebo jednotlivých apartmánů. V každém případě budete mít k dispozici prostornou společenskou místnost s kulečníkem, posezením a průchodem na venkovní terasu kde tak chutná ranní káva. Ve stodole si možná rádi zahrajete stolní tenis, zabušíte do boxovacího pytle nebo zkusíte elektronické šipky. Není ale nad posezení s dobrou knihou u krbu s výhledem na Český ráj. Kdo si hraje nezlobí… proto je pro nejmenší na zahradě klouzačka s houpačkou, pískovištěm a trampolínou. Když už je však v létě vedro, nejlépe je v bazénu.

Vaši čtyřnožci jsou vítáni. Nemusíte se o ně bát, celý dům je oplocený.

Těšíme se na Vás!
Miroslav a Lenka Vondrovi